VyužitíEncyklopedie

VR encyklopedie umožňuje využití technologie virtuální reality pro distribuci edukativního a informativního obsahu v prostorách muzeí, veřejných knihoven, škol a školních či odborných knihoven.

Návštěvníci mohou díky VR encyklopedii pocítit dechberoucí atmosféru a mrazení z detailně zpracovaných virtuálních scénách, na kterou jen tak nezapomenou! Vypravit se do historie nebo do budoucnosti. Seznámit se s objevy starodávných mistrů, poznat život dinosaurů, nebo nahlédnout do vzdálených koutů sluneční soustavy se zastávkou na měsíční základně.
VR encyklopedie reaguje na aktuální potřeby šíření informací v oblastech vzdělávání, přírodních věd, historie, technologií či průmyslu do online prostoru, který umožňuje tyto informace vstřebat nejpřirozenější formou – zážitkovým způsobem. Virtuální realita představuje způsob přenosu informací, do kterého jsou zapojeny i další smysly člověka – pohyb, hlas i hmat, což napomáhá porozumění prezentovanému obsahu a jeho následnému zpracování. Informace poskytnuté za využití proaktivní formy ve virtuálním prostředí uživatelé přijímají a uchovávají v paměti až ze 75% na rozdíl od verbálního přenosu informací (5 %) či čtení (10 %).
VR Encyklopedie využívá obsah umístěný ve vlastní cloudové platformě, díky které je možné doplňovat obsah pravidelně bez nutnosti fyzické aktualizace VR brýlí či použitého PC. Každý měsíc tak bude nabídka VR scén rozšiřována o další zážitky.

Chcete mít VR Encyklopedii ve vaší knihovně nebo škole? Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Související články

1. prosinec 2021

Unikátní využití virtuální reality pro plánování a simulaci vojenských misí

Vývojová laboratoř pro virtuální realitu Virtuplex představila unikátní využití virtuální reality pro plánování a simulaci vojenských misí.

přečíst celý článek

8. listopad 2021

Virtuální model Prahy na Měsíci včetně unikátního lunárního roveru

Stačí nasadit brýle a na záda obléct batoh. V ten okamžik se přesunete na tisíce kilometrů vzdálený povrch Měsíce.

přečíst celý článek

Vybraní klienti se kterými spolupracujeme

Projekt s názvem „VR vzdělávací platforma“ byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future.